Науково-методичний центр
 управління освіти м. Енергодара

Каталог файлов
Досвід
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлов

Головна » Файли » Нормативно-правове забезпечення методичної роботи » Положення

Положення про апеляційну комісію
2010-Січень-28, 14:43
                                                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО:
                                                                                 науково-методичною радою
                                                                                 Науково-методичного центру
                                                                                 управління освіти 
                                                                                 Енергодарської міської ради 
                                                                                 Протокол № 01 від 26.01. 2010 року
                                                                                 Голова науково-методичної ради
                                                                                 ……………………………С.М.Букреєва

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО АПЕЛЯЦІЙНУ КОМІСІЮ
 
1. Загальні положення
 
1.1. Положення про апеляційну комісію Науково-методичного центру управління освіти Енергодарської міської ради щодо об’єктивності оцінювання робіт учасників під час проведення інтелектуальних конкурсів (олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, конкурсів учнівської творчості, Міжнародного дитячого конкурсу з української мови ім. П.Яцика ) відповідає чинним документам: наказ МОН України від 31.12.2008 №1242 «Про умови проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН», наказ МОН України від 18.08.1998 №305 «Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базовими і спеціальних дисциплін, інтелектуальні турніри», лист МОН України від 15.10.2002 №119-715 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості», Положення про Міжнародний дитячий конкурс з української мови (наказ МОН України від 13.03.2008 №168.
 
1.2. У своїй діяльності апеляційна комісія керується діючим законодавством і цим Положенням.
 
1.3. Розгляд апеляцій проводиться з метою виявлення об’єктивності виставлених балів.
 
1.4. Це Положення визначає порядок організації, діяльності та основні функції апеляційної комісії Науково-методичного центру управління освіти Енергодарської міської ради (далі - апеляційна комісія).
 
1.5. Дія цього Положення поширюється на апеляційну комісію, фахові групи, які залучені до розгляду апеляційних заяв щодо об’єктивності оцінювання результатів та учасників інтелектуальних конкурсів, які подали апеляцію (далі - заявники).
 
1.6. Процедура подання заявниками апеляційних заяв щодо об’єктивності оцінювання робіт учасників під час проведення інтелектуальних конкурсів, їх розгляд апеляційною комісією та реалізації її рішень визначається Положенням про проведення інтелектуальних конкурсів.
 
2. Склад апеляційних комісій
 
2.1. Для вирішення спірних питань і розгляду апеляційних заяв учнів створюється апеляційна комісія Науково-методичного центру управління освіти Енергодарської міської ради.
 
2.2. Склад та порядок роботи апеляційних комісій затверджуються наказом директора Науково-методичного центру управління освіти Енергодарської міської ради.
 
2.3. Головою апеляційної комісії призначається заступник директора Науково-методичного центру управління освіти.
 
2.4. При апеляційній комісії для проведення предметної перевірки створюються незалежні фахові групи з числа високо кваліфікованих педагогічних працівників, які залучаються для встановлення об'єктивності виставлених балів членами журі.
 
2.5. Відповідальний методист Науково-методичного центру:
- подає на затвердження директору Науково-методичного центру управління освіти розклад засідань апеляційних комісій з кожної конкурсної дисципліни;
- приймає апеляційні заяви від учасників конкурсів, які не згодні з отриманою оцінкою результатів; - здійснює безпосередню організацію роботи апеляційних комісій;
- подає директору Науково-методичного центру управління освіти на затвердження протоколи засідання апеляційних комісій.
 
3. Основні функції апеляційної комісії
 
3.1. Прийняття і розгляд апеляційних заяв учасників щодо об’єктивності оцінювання робіт учасників під час проведення інтелектуальних конкурсів.
 
3.2. Прийняття рішень за результатами розгляду апеляційних заяв та доведення їх до відома заявників.
 
4. Організація діяльності апеляційної комісії
 
4.1. Відповідальність за організацію роботи апеляційної комісії, своєчасний та об'єктивний розгляд апеляційних заяв щодо об’єктивності оцінювання робіт учасників під час проведення інтелектуальних конкурсів, ведення справ, дотримання встановленого порядку збереження документів і конфіденційної інформації покладається на голову комісії.
 
4.2. Документами про діяльність апеляційної комісії, що зберігаються протягом року, є:
- апеляційні заяви ;
- протоколи засідання комісії;
- матеріали, необхідні для розгляду апеляційних заяв щодо об’єктивності оцінювання робіт учасників під час проведення інтелектуальних конкурсів (олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, конкурсів учнівської творчості, Міжнародного дитячого конкурсу з української мови ім. П.Яцика).
 
4.3. Рішення апеляційної комісії приймаються простою більшістю голосів від складу комісії. У разі рівної кількості голосів "за" та "проти", приймається рішення, за яке висловився голова комісії.
 
4.4. На засіданні ведеться протокол, який підписують голова та члени комісії, присутні на засіданні.
 
5. Відповідальність
У разі неправомірного використання наданих прав члени апеляційної комісії несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України, у тому числі за розголошення конфіденційної інформації про заявників.
 
6. Порядок подання заяв на апеляцію
 
6.1. Учасник конкурсу має право подати письмову апеляційну заяву на ім’я директора Науково-методичного центру управління освіти про незгоду з оцінкою його виступу в конкурсі (далі – апеляцію).
 
6.2. Подана апеляція анулює результати конкурсу. За результатами розгляду апеляції робота оцінюється заново.
 
6.3. Апеляції на результати інтелектуальних конкурсів (згідно з Положенням про проведення конкурсів, турнірів, олімпіад) подаються до Науково-методичного центру управління освіти особисто учнем не пізніше:
- однієї години після оголошення результатів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН;
- наступного робочого дня після оголошення результатів конкурсу учнівської творчості;
- трьох робочих днів після оголошення результатів олімпіад, та Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика.
 
6.4. Апеляційні заяви від інших осіб, в тому числі родичів учнів, вчителів, керівників закладів освіти не приймаються й не розглядаються.
 
6.5. Заяви на апеляцію, подані пізніше встановлених термінів, до розгляду не приймаються.
 
6.6. Апеляції з питань щодо позбавлення учасників прав в подальшій участі у конкурсі через допущені порушення не розглядаються.
 
7. Порядок розгляду апеляцій
 
7.1. Апеляції на результати інтелектуальних конкурсів розглядає апеляційна комісія НМЦ УО у складі голови комісії та чотирьох викладачів з відповідної дисципліни.
 
7.2. На засіданні апеляційної комісії можуть бути присутні голова відповідної предметної комісії конкурсу в якості експертів. Він має право давати обґрунтовані пояснення учню та членам апеляційної комісії щодо відповідності виставлених балів затвердженим критеріям оцінювання.
 
7.3. Апеляційна комісія працює з кожним учнем-заявником індивідуально. Заявник знайомиться зі своєю перевіреною роботою та отримує пояснення щодо помилок і зауважень.
 
7.4. Додаткове опитування учнів (ні усне, ні письмове) членами апеляційної комісії під час проведення апеляції не допускається.
 
7.5. За результатами розгляду апеляції виноситься рішення апеляційної комісії щодо оцінки за конкурс, про що складається протокол апеляційної комісії.
 
7.6. У разі необхідності зміни оцінки (як у разі її збільшення, так і в разі зменшення), відповідне рішення вноситься до протоколу, а зміна оцінки відображається у роботі.
 
7.7. Учню, апеляція якого розглядається, пропонується підписати протокол апеляційної комісії та вказати в ньому про ознайомлення з рішенням апеляційної комісії.
 
7.8. Повторне засідання апеляційної комісії не проводиться. Рішення міської апеляційної комісії є остаточним.
 
7.9. Матеріали розглядаються апеляційними комісіями не пізніше трьох робочих днів після подання обґрунтованої заяви.Категорія: Положення | Додав: KissLove
Переглядів: 4361 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz