Науково-методичний центр
 управління освіти м. Енергодара

Каталог файлов
Досвід
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлов

Головна » Файли » Нормативно-правове забезпечення методичної роботи » Інструкції, рекомендації

Організація та проведення апробації ЕЗНП
2009-Вересень-03, 08:09
Методичні рекомендації щодо організації та проведення апробації Електронних засобів навчального призначення (ЕЗНП) у загальноосвітніх навчальних закладах.
 
І. Загальні положення
    Апробація – перевірка електронних засобів навчального призначення  (програмне забезпечення навчального призначення: імітаційні, моделюючі, контролюючі комп’ютерні програми; бази даних та бази знань; електронні підручники та посібники: електронні словники, публікації у комп’ютерній мережі тощо) щодо їх педагогічної доцільності, за результатами якої виноситься рішення з упровадження зазначених засобів у навчально-виховний процес ЗНЗ.
    Мета: визначення педагогічної доцільності та ефективності використання ЕЗНП для подальшого впровадження  в навчально-виховний процес ЗНЗ.
    Завдання апробації:
  -Визначити науково-методичний рівень ЕЗНП, що апробуються.
  -Здійснити контрольні зрізи під час проведення апробації на предмет засвоєння учнями навчального матеріалу на заняттях з використанням ЕЗНП.
  -Оцінити ЕЗНП щодо відповідності їх психолого-педагогічним та ергонометричним* вимогам до засобів навчання нового покоління.
  -Підбити підсумки апробації ЕЗНП  щодо їх упровадження в навчально-виховний процес ЗНЗ.

ІІ. Організація проведення апробації у ЗНЗ

1. Організація та науково-методичні заходи щодо організації проведення апробації в ЗНЗ здійснюється на підставі документів, надісланих КЗОІППО та за наказом управління освіти.

2.   Перелік ЕПЗ (компакт диски), які підлягають апробації у навчальному році, надходять до кабінету інформатики КЗОІППО. Бажаючі взяти участь у апробації ЕПЗ подають у встановленій формі заявку та отримують електронні засоби в КЗОІППО. Перелік навчальних закладів, де апробується ЕПЗ, за поданням Запорізького обл.УОН формується та погоджується МОН України.

3.  Про хід апробації необхідно інформувати облУОН за такими формами:  інформаційна картка учасників апробації (вересень);
 анкета № 1 учасника апробації  (січень);
 анкета № 2 учасника апробації (травень). Матеріали подаються в електронному та друкованому вигляді.

4.    Апробація здійснюється протягом навчального року.

5.    Загальноосвітні навчальні заклади, де проводиться апробація, повинні мати відповідну матеріальну базу та кадрове забезпечення.

6.     Вимоги до ЗНЗ, де проводиться апробація:
 -  наявність комп’ютерного класу, обладнаного сучасною мультимедійною комп’ютерною технікою з мультимедійним комплексом (комп’ютер і телевізор, комп’ютер, проектор та екран);
 -  наявність технічної бази для забезпечення використання на компютерах операційних систем Windows 98, 2000, ХР;
 -  на комп’ютерах має бути встановлено ліцензійне програмне забезпечення;
 -  доступ до мережі Інтернет;
 -  наявність посади інженера або лаборанта;
 -  високий рівень викладання навчальних дисциплін (покажчики участі учнів у олімпіадах).

7.  Кваліфікаційні вимоги до вчителя, який бере участь в апробації: високий рівень фахової майстерності (не нижче І категорії); уміння працювати з комп’ютерною технікою; досвід використання ЕПЗ у навчально-виховному процесі.

 

ІІІ. Етапи проведення апробації
 1. Організація проведення апробації в ЗНЗ (наказ про проведення апробації). До наказу слід включити план заходів ЗПЗ щодо апробації ЕПЗ; склад експертної комісії.
 2.   Ознайомлення вчителів із супроводжувальною документацією до електронного засобу навчального призначення.
 3.   Проведення підготовчої роботи щодо організації апробації конкретного засобу. Проведення навчальних занять у компютерному класі згідно затвердженому розкладу.
 4.  Проведення контрольних зрізів у контрольному та експериментальному класах (стартовий, проміжний, підсумковий).
 5.     Узагальнення отриманих результатів апробації.
 6.      Презентація ЕПЗ в ЗНЗ.

 

*Ергономіка – наука, що вивчає проблеми оптимального пристосування навколишніх умов виробництва для ефективної праці; допустимі фізичні, нервові та психічні навантаження на людину в процесі праці.

 

Використана нормативна база:
  1.Наказ МОН України від02.06.2004р. №433 «Про затвердження «Положення  про порядок організації та проведення апробації електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів».
  2.Положення  про порядок організації та проведення апробації електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів.
  3.Детальна інформація  щодо змісту анкет № 2Б, 2В у Інформаційному збірнику
№ 10-11-12, 2006р.

>>
Категорія: Інструкції, рекомендації | Додав: KissLove
Переглядів: 1501 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz