Науково-методичний центр
 управління освіти м. Енергодара

ЗНО – ДЕМОКРАТИЧНИЙ ШЛЯХ ДО ПРОФЕСІЙНОГО ТА ЖИТТЄВОГО МАЙБУТНЬОГО МОЛОДІ
Досвід
Корисні посилання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЗНО – ДЕМОКРАТИЧНИЙ ШЛЯХ ДО ПРОФЕСІЙНОГО ТА ЖИТТЄВОГО МАЙБУТНЬОГО МОЛОДІ

ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ЗНО
   Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України "Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2010 році” від 26.06.2009 р. № 570, наказу Міністерства освіти і науки України "Про зміни в термінах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2010 році” від 01.12 209 р. № 1081 у червні 2010 року зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України буде проводитися: з української мови і літератури (2,3,4 червня 2010 р., 3 сесії), іноземної (7 червня 2010 р.); біології (9 червня 20010 р.); географії (11 червня 2010 р); математики (14, 15 червня 2010 р, 2 сесії); історії України (17, 18 червня, 2 сесії); хімії (21 червня 2010 р); фізики (23 червня 2010 р).
   Ви маєте право на складання тестів не більше як із п’яти предметів. Тестування з української мови та літератури, а також за вибором учасника – з математики або історії України – обов‘язкове! У вас є можливість обрати мову, якою бажаєте отримати лінгвістичну підтримку (словничок перекладу основних термінів, які наявні у завданнях із відповідного предмета). Також можете переобрати предмети тестування шляхом повторної реєстрації.
   На відміну від минулого року, у цьому році результати ЗНО зараховуються тільки як вступні випробовування до ВНЗ за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямування).
   Хотілося б акцентувати увагу на низці важливих кроків для отримання бажаної освіти.
   Перш за все Вам потрібно обрати спеціальність та визначитися з ВНЗ. У приймальній комісії обраного вузу дізнатися про умови вступу. Зареєструватися та отримати сертифікат. У призначений день узяти участь у тестуванні. Обов’язково перевіряти особисті результати тестування на персональній сторінці, яку буде створено на сайті УЦОЯО. Роздрукувати інформаційну картку (додаток до сертифіката).
   Якщо ж з якоїсь поважної причини Ви не змогли пройти ЗНО в установлений час, протягом п'яти робочих днів (уключаючи день складання тесту з певного предмета) подайте заяву до регламентної комісії СРЦОЯО. Та додайте до заяви документи, що підтверджують причини, які унеможливили проходження ЗНО у визначені терміни.
 
Об'єктивні причини, що дають право на участь у спеціально організованому тестуванні:
1.Участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, які включені до планів офіційних заходів, що проводяться Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури і туризму України, Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту.
2. Порушення процедури проведення ЗНО, підтверджені рішенням регламентної комісії СРЦОЯО.
3. Смерть рідних по крові або по шлюбу.
4. Стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування.
 
ЗДІЙСНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ УЧАСНИКІВ ЗНО
   Відповідно до «Правил реєстрації осіб, які виявили бажання пройти ЗНО у 2010 році затверджених наказом УЦОЯО «Про затвердження документів, що регламентують реєстрацію осіб, які виявили бажання пройти ЗНО у 2010 р. від 27.10.2009 р. № 102 зареєструватися для проходження ЗНО може будь-яка особа, яка має повну загальну середню освіту або є випускником закладу системи загальної середньої освіти поточного навчального року та планує у 2010 році вступати до ВНЗ України.
   Реєстрація розпочинається о 9.00 15 грудня 2009 р. та закінчується о 18.00 31 березня 2010 р.
   Реєстрація здійснюється в пунктах реєстрації (ПР), створених Сімферопольським РЦОЯО. Інформацію про розташування ПР розміщено на веб-сайтах УЦОЯО (http://crimeatest.org.ua/) та СРЦОЯО (www.testportal.gov.ua), публікується в засобах масової інформації.
 
Обов’язково до реєстрації потрібно:
1. Обрати ВНЗ (напрям підготовки, спеціальність), в якому бажаєте здобувати вищу освіту;
2. Ознайомитися з Правилами прийому до обраного вищого навчального закладу (звернутися в приймальну комісію ВУЗу);
3. Визначитися з переліком конкурсних предметів, необхідних для вступу до ВНЗ;
4. Ознайомитися з правами, обов'язками особи, яка виявила бажання пройти ЗНО, та умовами його проходження у 2010 р;
5. Підготувати необхідні документи для реєстрації.
 
Перелік документів необхідних для реєстрації:
1. Паспорт (особам, яким станом на 15 грудня 2009 року не виповнилося 16 років, у разі відсутності паспорта, – свідоцтво про народження);
2. Документ про повну загальну середню освіту та його копію (для осіб, які тримають документ про повну загальну середню освіту в поточному році, – довідку з навчального закладу за зразком УЦОЯО). Довідки іншого зразка прийматися не будуть;
3. Дві фотокартки розміром 3х4 см бажано чорно-білого кольору (фотографії іншого формату прийматися не будуть);
4. Два пластикових файли формату А 4 для збереження документів.
Хід реєстрації.
   Перед реєстрацією обов’язково потрібно ознайомитися зі своїми правами, обов'язками, а також з умовами проходження зовнішнього залежного оцінювання.
   1 крок
Оберіть пункт реєстрації (http://crimeatest.org.ua/). Зверніться до відповідального за ПР, надавши необхідні документи (паспорт, атестат та його копію або довідку з начального закладу, дві фотокартки, два пластикових файли).
   2 крок
Отримайте Інформаційно-реєстраційний бюлетень. "ЗНО 2010 рік”. Уважно його прочитайте.
   3 крок
Разом із відповідальним за ПР заповніть заяву-реєстраційну картку. Вказати потрібно адресу фактичного місця проживання.
   4 крок
Обов’язково перевірте правильність введення інформації до заяви – реєстраційної картки.
   5 крок
Отримайте сертифікат ЗНО, який потрібно зберігати та пред'являти під час проходження тестувань і вступу до ВНЗ.
 
Пам’ятайте!
   Не ламінуйте сертифікат, не переклеюйте фотографію, яка буде знаходитися на цьому сертифікаті, не руйнуйте голографічну наліпку. Зберігайте документ у пластиковому файлі. Без сертифіката Вас не допустять до складання тестів. Майте на увазі, якщо у вашому сертифікаті не буде відмітки уповноваженої особи про участь у тестуванні з відповідного предмета, Ваш сертифікат уважатиметься недійсним!
   При пошкодженні або втраті сертифіката необхідно звернутися до СРЦОЯО з письмовою заявою про виготовлення дубліката. Потрібно повторно надати документи для реєстрації, та раніше отриманий сертифікат, що анулюється. Для кожної зареєстрованої особи на веб-сайті УЦОЯО створюється персональна інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером сертифіката та пін-кодом, указаним у ньому. На цій сторінці ви зможете дізнатися свої результати тестування. І в подальшому, як зазначалося, роздрукувати інформаційну картку (додаток до сертифіката).
   Не передавайте Ваш PIN-код іншим особам, у такому випадку УЦОЯО не гарантує конфіденційність інформації, розміщеної на Вашій персональній сторінці.
   Реєстрація вважається завершеною, якщо Ви отримали в пункті реєстрації бланк сертифіката ЗНО.
 
Повторна реєстрація
   Якщо у Вас виникли потреби внести зміни до реєстраційних даних (перелік предметів, персональні дані, втрата чи пошкодження сертифіката), повторно зареєструйтесь до 31 березня 2010 р. Для цього потрібно прибути на ПТ та надати документи, на підстав яких Вас було зареєстровано (паспорт або свідоцтво про народження, атестат і його копію або довідку з навчального закладу), дві фотокартки, два пластикових файли, раніше отриманий сертифікат, що підлягає анулюванню.
   У разі відмови від проходження зовнішнього незалежного оцінювання потрібно обов’язково повернути сертифікат з відповідною заявою до пункту реєстрації протягом часу, відведеного на реєстрацію.
Особливості реєстрації
   Якщо з якоїсь поважної причини у Вас немає можливості зареєструватися особисто, право на реєстрацію можете доручити довіреній особі. Для цього довірена особа повинна надати зазначені документи для реєстрації або їх нотаріально завірені копії, пред'явити відповідальному за ПР власний паспорт, документ, що засвідчує її повноваження та рукописну заяву особи, яка реєструється, на ім'я директора УЦОЯО. У заяві потрібно зазначити перелік навчальних предметів, мову, для отримання лінгвістичної підтримки та підтвердити факт ознайомлення з правами, обов’язками особи, яка виявила бажання пройти ЗНО, та умови його проходження.
 
ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ УЧАСНИКІВ ЗНО
   Учасники тестування мають право на:
1. усі учасники тестування мають право на виконання тестів, що відповідають вимогам програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених МОНУ;
2. доступ до інформації про мету, програми, порядок проходження ЗНО, форми тестових завдань, час і місце проведення тестувань, форму та час повідомлення результатів ЗНО;
3. ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за проведення тестування;
4. безпечні умови під час тестування;
5. конфіденційність результатів тестування;
6. апеляцію щодо порушення процедури проведення та результатів зовнішнього оцінювання;
 
Учасники тестування зобов'язані:
1. ознайомитися з інформацією про порядок проходження ЗНО;
2. своєчасно прибути до визначеного УЦОЯО пункту тестування з документами, необхідними для проходження ЗНО;
3. ввічливо ставитися до осіб, які проводять тестування чи беруть у ньому участь;
4. виконувати вказівки та вимоги персоналу пункту тестування, що стосуються процедури проведення ЗНО;
5. під час перебування в пункті тестування не користуватися мобільними телефонами, фото- й відеоапаратурою, калькуляторами тощо. Підручниками, посібниками записками тощо.
6. не спілкуватися з іншими учасниками тестування, не передавати різні матеріали, не консультувати чи консультуватися тощо.
 
Заборонено
1. спілкуватися з іншими абітурієнтами та заважати іншим у роботі над тестом;
2. передавати будь-які предмети та матеріали;
3. мати при собі будь-які засоби зв'язку, пристрої зчитування, збереження та відтворення інформації, друковані чи рукописні матеріали тощо;
4. псувати майно навчального закладу та інших учасників.
 У разі порушення цих вимог Вас буде позбавлено права на продовження роботи над тестом, а виконані завдання – анульовано!
   За три тижні до початку тестування на адресу зазначену при реєстрації ви отримаєте запрошення-перепустку, де буде зазначено місце розташування пункту тестування та час початку ЗНО.
   Якщо ж у зазначений час ви не отримаєте запрошення перепустку поштою, роздрукуйте цей документ з персональної сторінки. Більш детально про всю інформацію стосовно ЗНО можете дізнатися на сайтах УЦОЯО та СРЦОЯО або ж за телефоном «гарячої» лінії 0(652)601-967.
Форма входу

Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz