Як бути хорошим батьком
"Батьки, не дратуйте своїх дітей
Щоб вони не сумували"
Біблія.
Батькові необхідно розуміти, наскільки важлива його роль в сім'ї «Емоційний і інтелектуальний розвиток дитини істотно залежить від того, в якій мірі чоловік справляється з складною і незамінимою роллю батька,»- стверджують психологи.
Так що ж означає бути батьком? У багатьох сім'ях батько часто сприймається як той, хто карає. Якщо дитина не слухається, мати нерідко говорить: « Ну, почекай, батько прийде!» Звичайно, дітей потрібно виховувати і іноді бути з ними суворішими, щоб вони виросли відповідальними і врівноваженими. Проте бути хорошим батьком означає дещо більше.
На жаль, не у кожного мужчини в житті був той, на кого можна було б рівнятися. Хтось виріс без батька. У інших батько був суворий і строгий, і до своїх дітей вони тепер відносяться так само. Як подолати цей стереотип поведінки і стати хорошим батьком?
Давайте розглянемо шість нагальних потреб дитини, про які повинен поклопотатися батько.
1. Батьківська любов.
Ніколи не стримуйте своїх теплих почуттів - говоріть дітям, що ви їх любите. Крім того, дітям потрібно знати, що ви ними задоволені. Не прискіпуйтеся до них даремно і не робіть постійно зауважень. Не скупіться на похвалу.Батькові потрібно завжди помічати, за що похвалити своїх дітей. Якщо діти відчувають, що ви ними задоволені, це допоможе їм розвинути правильну самооцінку
2. Особистий приклад.
Якщо чоловік цінує свою дружину і відноситься до неї з повагою, то його син, ставши дорослим, швидше за все, буде відноситься до жінок так само. Приклад батька впливає не тільки на синів, але і на те, як дочки відноситимуться до чоловіків.
Чи важко вашим дітям вибачатися? Знову ж таки важливу роль грає ваш приклад.
3. Атмосфера любові і щастя.
Ваші діти винні рости в атмосфері любові і щастя. Таку атмосферу ви створите, коли приділятимете час дітям, разом проводитимете дозвілля, будете гратися з ними. Сумісні ігри зближують вас з дитиною.
4. Духовне повчання.
З погляду християнства, відповідальність за етичне і духовне виховання дітей несе батько. Один з його обов’язків – привити своїм дітям правильні принципи. Таке навчання необхідно починати з раннього віку.
5. Виховні заходи.
Щоб діти виросли відповідальними і працелюбними, в сім'ї повинен бути порядок. Деяким батькам здається, що це означає вилаяти, випороти, пригрозити, обізвати, принизити. Навпаки, якщо навіть батьки і карають дитину, вони повинні робити це з любов'ю. Іноді дітей все ж таки доводиться наказувати. При цьому дитина завжди повинна знати, чому її наказують. У неї не повинно залишитися відчуття, що вона не потрібний батькам. Психологи не схвалюють фізичні покарання, оскільки цим можна нанести дитині моральну і фізичну травму.
6. Захист.
Дітям потрібний захист від всякого поганого впливу. На жаль, на цьому світі є «злі люди», які хочуть скористатися наївністю дітей. Щоб уберегти дітей від можливої біди, потрібно бути пильним. Намагайтесь передбачати ситуації, які можуть привести до проблем, і заздалегідь приймайте відповідні заходи. Наприклад, якщо ви дозволяєте своїм дітям користуватися Інтернетом, переконаєтеся, що вони знають, чого слід уникати. Краще всього поставити комп'ютер на видному місці, щоб ви могли стежити за тим, як вони ним користуються.
Батькові потрібно підготувати своїх дітей і пояснити їм, з якими небезпеками вони можуть зіткнутися в цьому непростому світі. Чи знають ваші діти, що робити, якщо до них почне приставати людина з поганими намірами, коли вас немає поряд? Ваші діти повинні знати, як правильно і як неправильно поводитися зі своїми інтимними частинами тіла. Не варто перекладати питання статевого виховання на інших, у тому числі і на вчителів. Батько сам повинен розповісти своїм синам про статеві відносини.
Найцінніше, що може зробити батько для своїх дітей, - це допомогти їм стати впевненими у власних силах, доброзичливими, щасливими людьми.