Науково-методичний центр
 управління освіти м. Енергодара

Ігри-шнурівки. Навіщо вони потрібні? Про користь шнурувань
Досвід
Корисні посилання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ігри-шнурівки. Навіщо вони потрібні? Про користь шнурувань

Ігри-шнурівки:

Навіщо вони потрібні? Про користь шнурувань.

   Сьогодні у більшості сучасних дітей відмічається загальне моторне відставання, особливо у міських дітей. Пригадайте, зараз навіть в дитячі садки просять приносити взуття на липучках, щоб вихователям не брати на себе обов'язок учити дитину зав'язувати шнурки. Ще 20 років тому батькам, а разом з ними і дітям, доводилося більше робити руками: перебирати крупу, прати білизну, в'язати, вишивати. Зараз же на кожне заняття є по машині. 

   Наслідок слабкого розвитку загальної моторики, і зокрема - руки, загальна неготовність більшості сучасних дітей до письма або проблем з мовним розвитком. Залежність між розвитком тонких рухів руки і мови була відмічена ще в минулому столітті Марією Монтессорі, а до неї - і Сегеном. Тобто можна зробити висновок, що якщо з мовою не все гаразд, це певніше всього проблеми з моторикою.

   Проте навіть якщо мова дитини в нормі - це зовсім не означає, що дитина добре володіє своїми руками. Якщо у віці 4-5 років зав'язування шнурків викликає у дитини труднощі, а з пластиліну окрім кульок і ковбасок нічого не ліпиться, якщо в 6 років пришивання справжнього гудзика - нездійсненне і небезпечне завдання - значить, і ваша дитина не виняток. 

   На жаль, про проблеми з координацією рухів і дрібною моторикою більшість батьків дізнаються тільки перед школою. Це обертається надмірним навантаженням на дитину: окрім засвоєння нової інформації, доводиться ще вчитися утримувати в неслухняних пальцях олівець. 

   До розвиваючих ігор з дитиною не варто відноситися як до корекційної діяльності, виправленню чогось, це - цікаве і приємне заняття, що відповідає основним потребам дитини. Гра дарує малюкові перші перемоги, які запам'ятаються на все життя. 

   Тому, якщо у вашій колекції іграшок ще немає шнурівок, то настійно рекомендуємо її придбати! Гра-шнурівка допоможе розвинути дрібну моторику, окомір, посидючість. Гра сприяє поліпшенню координації рухів, гнучкості кисті і розкутості рухів взагалі, що є заставою відсутності проблем з письмом в школі. 

   Як будь-яка вправа на розвиток дрібної моторики, іграшка-шнурівка активізує розвиток мови.

Форма входу

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz